Vértesboglár község hivatalos honlapja

Betűméret
 • csibe
  csibe
 • marcius3
  marcius3
 • marcius1
  marcius1
 • prilis1
  prilis1

Advent - első gyertyagyújtás

Első gyertyagyújtás 2021 Elérkezett az advent, a várakozás időszaka.

Elkészült, és a templom-tér közepén díszeleg a természetes anyagokból készült, egyedi arculatú koszorú a négy gyertyával és lenyűgöző szépségével. Az alkotást megálmodta és készítette Nágl Józsefné Éva és Mohl Anna. Helyére került az iskola kerítésén a fenyőből font, gigantikus koszorú az ünnep fényeivel díszesítve. Szemet gyönyörködtető munka, a szeretet szalagjával átkötve. Készítette: Tejékné Hadlacki Csilla, Tagscherer Krisztina, Berecz Kitti, Hajdúné Juhász Andrea, Nágl Zsanett, Schléger Jánosné, Nágl Róbertné, Csányi Noémi, Gál Viktória, Tóth Viktor, Kiss Judit.

A Templom-téren csodaszép betlehemmel és a formás fenyővel olyan helyszínt sikerült varázsolni, ahol az ember szívesen tölt el némi időt. Gondolatokat ébreszt, emlékeket hoz felszínre. 

 

A betlehemi bábuk szavak nélkül is mesélnek, régi karácsonyok hangulata jut eszünkbe, elfeledett történetek elevenednek meg. Jólesik itt egy kicsit ácsorogni, körbe nézni, és esténként visszatérni, megcsodálni az ünnepi fényeket és készülni a karácsonyi csodára.

Így vártuk az első adventi gyertyagyújtást a templomban, ahol az emberek sokasága megtöltötte a padsorokat és a belső teret. Bódai József plébános atya ünnepi gondolatait hallgathattuk meg az adventről, a keresztény ember várakozásáról. „A kapum mindig nyitva áll” - hangzott az üzenet. Soha nem késő megbocsájtani, irgalmat gyakorolni. Jézus a világra jött és kitárta kapuját, vár minket és nekünk is azt üzeni, hogy hagyjuk nyitva kapunkat mások előtt. Akkor is, ha nem érdemli meg, akkor is, ha vétkezett. Az ítélkezés helyett a szeretet irányítsa cselekedeteinket.

A gyertyagyújtás után Illés Rihárd tanár úr vezetésével iskolánk tanulói adtak műsort, énekeltek, zenéltek, produkciójukkal elvarázsolták a résztvevőket. Mindannyian büszkék voltunk a gyermekeinkre, kicsik és nagyok együtt adtak nekünk felejthetetlen élményt.

Az ünnepség után a vendéglátást plébániánk képviselő-testülete biztosította, megkóstoltuk a finom süteményeket és a jóféle forralt borokat. Ismerősök, barátok társaságában sokáig beszélgettünk, élveztük egymás társaságát. Felejthetetlen, szép este volt, nagy közösségben, családias hangulatban.

Köszönöm a szereplők munkáját, a részvételt, a következő vasárnapon ismét várunk mindenkit.

Sztányi István

Intézményi információk, elérhetőségek

Önkormányzat Hivatala

Csákvári Közös Önkormányzati Hivatal
Cím: 8083 Csákvár, Szabadság tér 9. 
Tel.: 22-582-310
 
Ügyfélfogadási idő Csákváron:
hétfő 8.00-12.00,
szerda 8.00- 16.00
csütörtök 8.00-12.00
 
 www.csakvar.hu
 
 
Vértesboglári kirendeltség
 Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 3. 
Tel.: 22-582-088
Fax.: 22-582-088
 
 
 
Ügyfélfogadási idő Vértesbogláron:
kedd 14.30-16.00
 
 

Általános Művelődési Központ tagintézményei

Német Nemzetiségi Óvoda
Művelődési ház és Könyvtár
 
ÁMK igazgató: Borbély Eszter
 
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u.1.
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 7.
 
Telefon: 06-22-354020
Telefon / Fax: 06-22-582-088
 
Két csoportos német nemzetiségi óvoda
Művelődésszervező: Jersey Diána

 
Igazgató: Terjékné Hadlacki Csilla
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 14.
Telefon: 06-22-354104, 06-22-582087
E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Orvosi ellátás

Orvosi Rendelő
Orvosi Ügyelet
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 9.. Telefonszám: (06-22) 354 332
Cím: Bicske, Egészségközpont, Kossuth tér 17. Tel: 311-104. Ügyeleti idő: hétköznap délután 16 órától reggel 8-ig, hétvégén és ünnepnapokon 24 órában.
 
Háziorvos
Szakrendelések
 
Dr. Katonka Ágnes
 

Fogászati szakrendelés: dr. Deres Éva, Csákvár, Szabadság tér 5. Rendelési idő: hétfő, szerda 7.00-13.00, kedd, péntek 15.00-20.00, csütörtök 16.00-20.00 2023. április 1-től helyettesíti dr. Bene Szilvia: Hétfő: 9-12 óráig Kedd: 15-20 óráig Péntek: 15-20 óráig

 
 

Közületi szolgáltatók elérhetőségei:

 

Vértes Vidéke Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.
2800 Tatabánya, Komáromi út 55.
Tel: +36-34-600-700
e-mail: info[kukac]vvhulladekkezelo.hu 

Tv, Internet, Telefon szolgáltatók
T-HomeDigi, Upc, Mindig Tv, Invitel

Gáz, Áram szolgáltatók
Tigáz, E.on

 
Travel Turne Tranzito