Vértesboglár község hivatalos honlapja

Betűméret
 • csibe
  csibe
 • marcius3
  marcius3
 • marcius2
  marcius2
 • marcius1
  marcius1
 • marcius4
  marcius4
 • prilis1
  prilis1

Adventi programok 2021-ben

Adventi programok 2021 Tisztelt Vértesboglári Lakosok!

Szeretnénk idén is méltósággal ünnepelni az adventi hétvégéket, ezért mindent elkövetünk. Ismét díszben pompázik a falu fenyőfája, és élethű nagyságban várja a betlehem, hogy megcsodálják a látogatók!

Vasárnaponként 17 órai kezdettel várjuk szeretettel az érdeklődőket a Templom-téren az adventi műsorokra, közös gyertyagyújtásokra. Az aktuális járványügyi szabályokat betartva a templom belső terében maszk használata kötelező!

Idén sem marad el az élő adventi naptár, december 4-én ellátogat falunkba a Mikulás és Csengettyűs koncertet hallgathatunk meg december 11-én a templomban. Adománygyűjtő ládáinkat is kihelyezzük, amelyekbe december 18-ig várjuk a felajánlásokat.

 

Adventi gyertyagyújtások

 • Advent 1. vasárnapja, november 28.: gyertyát gyújt Bódai József plébános, műsort adnak iskolánk tanulói, Illés Richárd vezetésével. A műsor a templomban lesz megtekinthető, ahol a maszk használata kötelező. Vendéglátásról a Vértesboglári Egyházközség képviselő-testülete gondoskodik.
 • Advent 2. vasárnapja, december 5.: gyertyát gyújt Molnár Csaba Bertalan református lelkész, műsort adnak az óvodásaink. Vendéglátásról az Iskola és az ÁMK kollektívája gondoskodik.
 • Advent 3. vasárnapja, december 12.: gyertyát gyújt Szelle Ákos, a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, német nyelvű műsort adnak az iskolánk tanulói.
 • Advent 4. vasárnapja, december 19.: gyertyát gyújt Sztányi István, Vértesboglár Község polgármestere, ezt követően Betlehemes játékot tekinthetnek meg. Vendéglátásról az Önkormányzat képviselő-testülete gondoskodik.

Élő adventi naptár

December 1-től minden délután 17-20 óra között egy-egy ablak borul díszvilágításba. Az esti séták remek célpontja lehet ezeknek az ablakoknak a megtalálása. Segítő iránymutatást adunk a kereséshez minden nap az Önkormányzat Facebook oldalán.

A Mikulás látogatása

A Mikulás idén is azt kéri Tőletek, gyerekek, hogy maradjatok otthon és a házból figyelve várjátok őt. Fényesre tisztított csizmácskáitokat december 4-én délután 16 óráig tegyétek ki az ablakba (kívülre) vagy a kerítésre. Azért, hogy a Mikulás és segítői könnyen megtalálják a csizmácskákat, kérjük, tegyetek mellé egy kis mécsest, gyertyát vagy lámpácskát.

Csengettyűs koncert

December 11-én délelőtt 11 órától a besnyői Szironta együttes Csengettyűs koncertje a templomban. A műsor alatt a maszk használata kötelező.

Jótékonysági összefogás

Karácsony táján sokszor elmondjuk, hogy milyen fontos a rászorulók segítése. Sokszor összefogtunk már a faluban nagy célok érdekében, most pedig igencsak nagy szükség van a közös cselekvésre! Kérjük, aki teheti, az alábbi helyszíneken kihelyezett adománygyűjtő ládákba helyezze el pénzadományát: Bernád Gyula vegyesboltja, Gól Bisztró, Közösségi Ház. Az adománygyűjtő ládákat december 1-18 között találják meg a nyitva tartási időkben.

Mikulás-váró

Értesítem a kedves gyerekeket és a felnőtt érdeklődőket, hogy december 4-én ismét megrakom a puttonyomat sok-sok ajándékkal, sebes paripáimat befogom a szán elé és meglátogatom a Vértesbogláron élőket. Kb. 16 órakor érkezem a településre, az alábbi útvonalon találkozhattok velem: 16.00-kor a Közösségi háztól a Petőfi utcán felfelé indulok, ezt követően Rákóczi utca, Kossuth utca, Alkotmány utca, Kossuth utca alsó fele, Dózsa utca, Petőfi utca alsó fele, Május 1. utca. Kedves Gyerekek! Énekkel, verssel, rajzzal készüljetek a találkozásra, mert a puttonyom roskadozik a külön ajándékoktól! Körutam végén mindenkit szeretettel várok a Közösségi ház udvarán este 7 óra körül, ahol a vendéglátással kedveskednek a szülői szervezet tagjai.

A rőt szakállú Mikulás

Jótékonysági koncert

2021. december 18-án, szombaton 17 órától Jótékonysági estet szervezünk a TÁJHÁZ udvarán. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

 

Intézményi információk, elérhetőségek

Önkormányzat Hivatala

Csákvári Közös Önkormányzati Hivatal
Cím: 8083 Csákvár, Szabadság tér 9. 
Tel.: 22-582-310
 
Ügyfélfogadási idő Csákváron:
hétfő 8.00-12.00,
szerda 8.00- 12.00 és 12.30-17.30,
csütörtök 8.00-12.00
 
 www.csakvar.hu
 
 
Vértesboglári kirendeltség
 Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 3. 
Tel.: 22-582-088
Fax.: 22-582-088
 
 
 
Ügyfélfogadási idő Vértesbogláron:
kedd 13.30-17.00
 
 

Általános Művelődési Központ tagintézményei

Német Nemzetiségi Óvoda
Művelődési ház és Könyvtár
 
ÁMK igazgató: Frey Margit
 
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u.1.
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 7.
 
Telefon: 06-22-354020
Telefon / Fax: 06-22-582-088
 
Két csoportos német nemzetiségi óvoda
Művelődésszervező: Pózsáné Kocsis Ildikó

 
Igazgató: Terjékné Hadlacki Csilla
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 14.
Telefon: 06-22-354104, 06-22-582087
E-mail: nevel(kukac)vbisk.t-online.hu

Orvosi ellátás

Orvosi Rendelő
Orvosi Ügyelet
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 9.. Telefonszám: (06-22) 354 332
Cím: Bicske, Egészségközpont, Kossuth tér 17. Tel: 311-104. Ügyeleti idő: hétköznap délután 16 órától reggel 8-ig, hétvégén és ünnepnapokon 24 órában.
 
Háziorvos
Szakrendelések
 
Dr. Gerstner Péter
 

Fogászati szakrendelés: dr. Deres Éva, Csákvár, Szabadság tér 5. Rendelési idő: hétfő, szerda 7.00-13.00, kedd, péntek 15.00-20.00, csütörtök 16.00-20.00 2023. április 1-től helyettesíti dr. Bene Szilvia: Hétfő: 9-12 óráig Kedd: 15-20 óráig Péntek: 15-20 óráig

 
 

Közületi szolgáltatók elérhetőségei:

Fejérvíz Zrt. vértesboglári telephelye
Bauer János 30-3002-929

Vértes Vidéke Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.
2800 Tatabánya, Komáromi út 55.
Tel: +36-34-600-700
e-mail: info[kukac]vvhulladekkezelo.hu 

Tv, Internet, Telefon szolgáltatók
T-HomeDigi, Upc, Mindig Tv, Invitel

Gáz, Áram szolgáltatók
Tigáz, E.on

 
Travel Turne Tranzito