Vértesboglár község hivatalos honlapja

Betűméret
 • csibe
  csibe
 • marcius3
  marcius3
 • marcius2
  marcius2
 • marcius1
  marcius1
 • marcius4
  marcius4
 • prilis1
  prilis1

Adventi programok Vértesbogláron

Adventi programok Vértesbogláron Tisztelt Vértesboglári Lakosok!

Szeretnénk az idén is méltósággal ünnepelni az adventi hétvégéket, ezért mindent elkövetünk. Ismét díszben pompázik a falu fenyőfája, és élethű nagyságban várja a betlehem, hogy megcsodálják a látogatók! Furcsa ünnepváró lesz az idei, nem állhatunk együtt a Templom-téren.

Kérjük az itt élőket, hogy esti séták alkalmával látogassák meg a karácsonyi helyszínt, nézzék meg a csillogó fenyőt, az élethű betlehemet. És mondjanak el egy imát azért, hogy élünk, hogy van, aki szeret bennünket, és mi is képesek vagyunk szeretni.

 

Adventi gyertyagyújtások

A gyertyagyújtásokra mindenkit szeretettel várunk majd a képernyők előtt, ahol megnézhetik a köszöntőket a szokott időben (vasárnaponként 17 órai kezdettel). Tisztelettel kérjük, hogy gondoljanak azokra a családtagokra és ismerősökre, szomszédokra, akik számára nem elérhető a települési honlap vagy a közösségi médiafelületek. Osszák meg velük is az ünnepi perceket – betartva a járvány terjedését gátló egészségügyi szabályokat.

 • Advent 1. vasárnapja, november 29.: gyertyát gyújt Gerendai Sándor esperes, műsort adnak iskolánk tanulói, Illés Richárd vezetésével.
 • Advent 2. vasárnapja, december 6.: gyertyát gyújt Bódai József plébános, műsort adnak az óvodásaink.
 • Advent 3. vasárnapja, december 13.: gyertyát gyújt Szelle Ákos, a Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, német nyelvű műsort adnak az iskolánk tanulói.
 • Advent 4. vasárnapja, december 20.: gyertyát gyújt Sztányi István, Vértesboglár Község polgármestere, mesét mond Nágl Jánosné, válogatás műsor a korábbi évek ünnepi eseményeiből.

A műsorokat a települési honlapon (http://www.vertesboglar.hu/), valamint az Önkormányzat Facebook oldalán (https://www.facebook.com/onkormanyzat.vertesboglar.7/) tesszük közzé.

Élő adventi naptár

December 1-től minden délután 17-20 óra között egy-egy ablak borul díszvilágításba. Az esti séták remek célpontja lehet ezeknek az ablakoknak a megtalálása. Segítő iránymutatást adunk a kereséshez minden nap az Önkormányzat Facebook oldalán.

A Mikulás látogatása

A Mikulás is szigorúan betartja a járványügyi korlátozásokat, így idén azt kéri Tőletek, gyerekek, hogy maradjatok otthon és a házból figyelve várjátok őt. Fényesre tisztított csizmácskáitokat december 5-én délután 16 óráig tegyétek ki az ablakba (kívülre) vagy a kerítésre. Azért, hogy a Mikulás és segítői könnyen megtalálják a csizmácskákat, kérjük, tegyetek mellé egy kis mécsest, gyertyát vagy lámpácskát.

Jótékonysági összefogás

Karácsony táján sokszor elmondjuk, hogy milyen fontos a rászorulók segítése. Sokszor összefogtunk már a faluban nagy célok érdekében, most pedig igencsak nagy szükség van a közös cselekvésre! Kérjük, aki teheti, az alábbi helyszíneken kihelyezett adománygyűjtő ládákba helyezze el pénzadományát: Bernád Gyula vegyesboltja, Gól Bisztró, Ktk. Rekord Autószerviz. Az adománygyűjtő ládákat december 1-19 között találják meg a nyitva tartási időkben.

Vértesboglár Község Képviselő-testülete

Intézményi információk, elérhetőségek

Önkormányzat Hivatala

Csákvári Közös Önkormányzati Hivatal
Cím: 8083 Csákvár, Szabadság tér 9. 
Tel.: 22-582-310
 
Ügyfélfogadási idő Csákváron:
hétfő 8.00-12.00,
szerda 8.00- 12.00 és 12.30-17.30,
csütörtök 8.00-12.00
 
 www.csakvar.hu
 
 
Vértesboglári kirendeltség
 Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 3. 
Tel.: 22-582-088
Fax.: 22-582-088
 
 
 
Ügyfélfogadási idő Vértesbogláron:
kedd 13.30-17.00
 
 

Általános Művelődési Központ tagintézményei

Német Nemzetiségi Óvoda
Művelődési ház és Könyvtár
 
ÁMK igazgató: Frey Margit
 
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u.1.
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 7.
 
Telefon: 06-22-354020
Telefon / Fax: 06-22-582-088
 
Két csoportos német nemzetiségi óvoda
Művelődésszervező: Pózsáné Kocsis Ildikó

 
Igazgató: Terjékné Hadlacki Csilla
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 14.
Telefon: 06-22-354104, 06-22-582087
E-mail: nevel(kukac)vbisk.t-online.hu

Orvosi ellátás

Orvosi Rendelő
Orvosi Ügyelet
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 9.. Telefonszám: (06-22) 354 332
Cím: Bicske, Egészségközpont, Kossuth tér 17. Tel: 311-104. Ügyeleti idő: hétköznap délután 16 órától reggel 8-ig, hétvégén és ünnepnapokon 24 órában.
 
Háziorvos
Szakrendelések
 
Dr. Gerstner Péter
 

Fogászati szakrendelés: dr. Deres Éva, Csákvár, Szabadság tér 5. Rendelési idő: hétfő, szerda 7.00-13.00, kedd, péntek 15.00-20.00, csütörtök 16.00-20.00 2023. április 1-től helyettesíti dr. Bene Szilvia: Hétfő: 9-12 óráig Kedd: 15-20 óráig Péntek: 15-20 óráig

 
 

Közületi szolgáltatók elérhetőségei:

Fejérvíz Zrt. vértesboglári telephelye
Bauer János 30-3002-929

Vértes Vidéke Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.
2800 Tatabánya, Komáromi út 55.
Tel: +36-34-600-700
e-mail: info[kukac]vvhulladekkezelo.hu 

Tv, Internet, Telefon szolgáltatók
T-HomeDigi, Upc, Mindig Tv, Invitel

Gáz, Áram szolgáltatók
Tigáz, E.on

 
Travel Turne Tranzito