Vértesboglár község hivatalos honlapja

Betűméret
 • pipacs
  pipacs
 • mtb2
  mtb2
 • mtb1
  mtb1
 • mtb3
  mtb3
 • csibe
  csibe
 • marcius3
  marcius3
 • marcius4
  marcius4
 • prilis4
  prilis4
 • prilis3
  prilis3
 • prilis1
  prilis1

Lakossági tájékoztató

Lakossági tájékoztatás Tisztelt Vértesbogláriak!

Sajnálatos tény, hogy településünkön is drasztikusan emelkedik a Covid-19 vírussal fertőzöttek száma. A megbetegedett egyének nagyobb részénél enyhe tünetekkel telnek a napok, de vannak, akiket ijesztően és fájdalmasan megkínoz a betegség. Szerencsére kevesen szorulnak kórházi ellátásra, reméljük, hogy ez így marad a továbbiakban is.

Nagyon fontos, hogy az elkerülhetetlen napi találkozásoknál (bevásárlás, orvoslátogatás, buszmegállóban várakozás, stb.) mindig használjuk a védőmaszkot, és csökkentsük a személyes kontaktusokat a minimumra. Kerüljük a csoportosulásokat, a rendezvényeket, mert ezek a legnagyobb fertőző gócok. Most másképpen kell élnünk, mint amit eddig megszoktunk, de a sikeres védekezés és túlélés érdekében ez elkerülhetetlen. Arra kérek mindenkit, hogy legyen türelmes, próbáljon nagyobb figyelmet fordítani környezetére, embertársaira.

Szeretnék tájékoztatást adni arról a tényről, hogy az óvodánk főzőkonyhájában is történt egy megbetegedés. A tünetek jelentkezésekor az érintett személy otthonában azonnal önkéntes karanténba vonult, majd alávetette magát a tesztelésnek. Sajnos a zsúfoltság miatt a pozitív eredmény csak két napja érkezett meg, a karantén időszaka már lejárt. Egészségi állapota rendben van, pár nap szabadság után folytatja munkáját. A munkatársak és intézményi dolgozók körében nem történt megbetegedés, ezt örömmel nyugtázhatjuk. A fertőtlenítés az óvodában folyamatos, igyekszünk mindent megtenni a biztonságos működés érdekében.

Az intézmény területére csak védőmaszkban lehet belépni! Az óvoda épületének előterébe a gyermekeken kívül más kísérőnek belépni tilos! A konyha előterébe belépni szigorúan tilos! Szeretném megnyugtatni az étkezést igénybevevőket, hogy semmi okuk az aggodalomra. A járványügyi hatóság szakemberével egyeztettünk, további teendőnk nincs az ügyben.

A hét végén elkezdődnek az ünnepi előkészületek, a betlehem és a fenyőfa felállítása a templom-téren. Igaz, hogy ezen a karácsonyon nem lesz a helyszínen közös ünneplés, de a gyertyagyújtásokat szeretnénk élőben közvetíteni, így lélekben együtt lehetünk az ünnepi hangulatban. A szép betlehemet esténként a családdal lehet majd megcsodálni egy séta keretében. És természetesen készül a Mikulás is, hogy meglátogassa a vértesboglári gyermekeket.

Egy kicsit más lesz az ünnep, mint az elmúlt években volt, de ugyanolyan örömteli és szeretetteljes.

Kívánok mindenkinek jó egészséget, eredményes védekezést és izgalmas ünnepi várakozást!

Sztányi István polgármester

Intézményi információk, elérhetőségek

Önkormányzat Hivatala

Csákvári Közös Önkormányzati Hivatal
Cím: 8083 Csákvár, Szabadság tér 9. 
Tel.: 22-582-310
 
Ügyfélfogadási idő Csákváron:
hétfő 8.00-12.00,
szerda 8.00- 12.00 és 12.30-17.30,
csütörtök 8.00-12.00
 
 www.csakvar.hu
 
 
Vértesboglári kirendeltség
 Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 3. 
Tel.: 22-582-088
Fax.: 22-582-088
 
 
 
Ügyfélfogadási idő Vértesbogláron:
kedd 13.30-17.00
 
 

Általános Művelődési Központ tagintézményei

Német Nemzetiségi Óvoda
Művelődési ház és Könyvtár
 
ÁMK igazgató: Frey Margit
 
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u.1.
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 7.
 
Telefon: 06-22-354020
Telefon / Fax: 06-22-582-088
 
Két csoportos német nemzetiségi óvoda
Művelődésszervező: Pózsáné Kocsis Ildikó

 
Igazgató: Terjékné Hadlacki Csilla
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány u. 14.
Telefon: 06-22-354104, 06-22-582087
E-mail: nevel(kukac)vbisk.t-online.hu

Orvosi ellátás

Orvosi Rendelő
Orvosi Ügyelet
 
Cím: 8085 Vértesboglár, Alkotmány utca 9.
Cím: Bicske, Egészségközpont, Kossuth tér 17. Tel: 311-104. Ügyeleti idő: hétköznap délután 16 órától reggel 8-ig, hétvégén és ünnepnapokon 24 órában.
 
Háziorvos
Szakrendelések
 
Dr. Gerstner Péter
Fogászati szakrendelés: dr. Deres Éva, Csákvár, Szabadság tér 5. Rendelési idő: hétfő, szerda 7.00-13.00, kedd, péntek 15.00-20.00, csütörtök 16.00-20.00
 

Közületi szolgáltatók elérhetőségei:

Fejérvíz Zrt. vértesboglári telephelye
Bauer János 30-3002-929

Vértes Vidéke Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.
2800 Tatabánya, Komáromi út 55.
Tel: +36-34-600-700
e-mail: info[kukac]vvhulladekkezelo.hu 

Tv, Internet, Telefon szolgáltatók
T-HomeDigi, Upc, Mindig Tv, Invitel

Gáz, Áram szolgáltatók
Tigáz, E.on

 
Travel Turne Tranzito